Artykuł sponsorowany

Czy baleyage jest jeszcze w modzie?

Czy baleyage jest jeszcze w modzie?

Baleyage to technika farbowania włosów, która zdobyła ogromną popularność na przestrzeni ostatnich lat. Czy jednak wciąż jest na topie i warto zdecydować się na nią w 2022 roku? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, przyglądając się trendom we fryzjerstwie oraz analizując, komu pasuje baleyage.

Baleyage a trendy we fryzjerstwie

Baleyage to technika polegająca na ręcznym rozjaśnianiu pasm włosów, dzięki czemu uzyskujemy naturalny efekt przejścia kolorów. Ta metoda zdobyła uznanie zarówno wśród klientów salonów fryzjerskich, jak i stylistów, ponieważ pozwala na indywidualne dostosowanie efektu końcowego do potrzeb i upodobań klienta. W ostatnich latach baleyage stał się synonimem świeżości i naturalności, a jego popularność nie słabnie. Nadal możemy spodziewać się, że baleyage będzie jednym z najbardziej pożądanych zabiegów fryzjerskich. Co więcej, baleyage świetnie komponuje się z innymi trendami, takimi jak np. shatush czy sombre.

Komu pasuje baleyage?

Baleyage to technika uniwersalna, która sprawdzi się zarówno u osób o jasnych, jak i ciemnych włosach. Dzięki temu, że efekt końcowy jest subtelny i naturalny, baleyage pasuje do różnych typów urody. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odświeżyć swój wygląd, ale obawiają się zbyt radykalnych zmian. Baleyage świetnie sprawdzi się również u osób o kręconych włosach, ponieważ podkreśla ich strukturę i dodaje objętości fryzurze. Warto jednak pamiętać, że baleyage w Łodzi-Śródmieściu najlepiej prezentuje się na włosach o długości do ramion lub dłuższych.

Jak dbać o włosy po baleyage?

Aby utrzymać efekt baleyage jak najdłużej, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów. Przede wszystkim należy stosować kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, które pomogą utrzymać kolor i blask na dłużej. Szczególnie ważne jest stosowanie odżywek i masek, które nawilżą i zregenerują włosy osłabione zabiegiem rozjaśniania. Ponadto, warto unikać częstego używania prostownicy czy suszenia włosów gorącym powietrzem, gdyż może to przyczynić się do przesuszenia i uszkodzenia pasm. W przypadku konieczności użycia tych urządzeń, warto zainwestować w termoochronne kosmetyki.