Artykuł sponsorowany

Do jakich okien najlepiej pasują plisy?

Do jakich okien najlepiej pasują plisy?

Plisy to coraz bardziej popularne rozwiązanie w zakresie dekoracji okien, które łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. W niniejszym artykule dowiesz się, do jakich okien najlepiej pasują plisy oraz jakie są ich zalety.

Do okien dachowych

Plisy są doskonałym wyborem do okien dachowych, ponieważ idealnie dopasowują się do kształtu i rozmiaru okna. Dzięki specjalnym prowadnicom można je zamontować bezpośrednio na ramie okiennej, co pozwala na swobodne otwieranie i zamykanie okna bez przeszkód. Plisy do okien dachowych są dostępne w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do stylu wnętrza. Ponadto, zapewniają skuteczną ochronę przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w przypadku poddaszy.

Do okien o nietypowych kształtach

Jedną z głównych zalet plis jest ich elastyczność i możliwość montażu na oknach o nietypowych kształtach, takich jak trapezy, półkola czy trójkąty. Dzięki temu plisy są doskonałym rozwiązaniem do dekoracji okien w nietypowych budynkach, takich jak te o nowoczesnej architekturze czy zabytkowych kamienicach. Plisy do okien nietypowych kształtów są wykonywane na zamówienie, co pozwala na idealne dopasowanie do wymiarów i kształtu okna. Dodatkowo, można wybrać spośród różnych rodzajów plis, takich jak plisy roletowe, żaluzjowe czy zaciemniające.

Do okien standardowych

Plisy w Kartuzach doskonale sprawdzą się również w przypadku okien standardowych, takich jak okna pionowe czy uchylno-rozwierane. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wzorów i kolorów można je łatwo dopasować do wystroju wnętrza, a także uzyskać pożądany efekt przepuszczania światła. Plisy do okien standardowych można montować na różne sposoby – na ramie okiennej, na ścianie czy na suficie, co pozwala na swobodne aranżowanie przestrzeni. Warto również zwrócić uwagę na plisy z systemem Top Down/Bottom Up, które umożliwiają regulację osłony zarówno od góry, jak i od dołu, co zapewnia dodatkową kontrolę nad ilością wpadającego światła.

Podsumowując, plisy to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku różnych rodzajów okien. Ich zalety, takie jak łatwość montażu, szeroka gama kolorów i wzorów oraz możliwość dopasowania do nietypowych kształtów, sprawiają, że są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów i mieszkań.