Artykuł sponsorowany

Jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne dla swojego kształtu twarzy?

Jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne dla swojego kształtu twarzy?

Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych to nie tylko kwestia ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także podkreślenie swojego stylu i urody. Właściwe dobranie oprawek może znacząco wpłynąć na nasz wygląd, dlatego warto zwrócić uwagę na kształt swojej twarzy. W poniższym artykule przedstawiamy trzy kluczowe kwestie, które pomogą Ci wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne.

Kształt twarzy – klucz do sukcesu

Pierwszym krokiem w doborze okularów jest rozpoznanie kształtu swojej twarzy. Twarze można podzielić na kilka podstawowych typów, takich jak owalna, okrągła, kwadratowa czy trójkątna. Osoby o owalnej twarzy mogą pozwolić sobie na większą swobodę w wyborze oprawek, gdyż praktycznie każdy model będzie im pasować. W przypadku okrągłej twarzy warto postawić na okulary o prostokątnych, mocno zarysowanych ramkach, które wysmuklą rysy. Kwadratowa twarz będzie dobrze komponować się z okularami o zaokrąglonych kształtach, natomiast trójkątna – z modelami o cienkich ramkach i delikatnych zdobieniach.

Kolor oprawek a karnacja skóry

Drugim istotnym aspektem jest dobranie koloru oprawek do swojej karnacji skóry. Wyróżniamy tutaj dwie główne grupy – ciepłe i zimne kolory. Osoby o jasnej cerze, z niebieskimi czy zielonymi oczami, będą wyglądać korzystnie w okularach o chłodnych barwach, takich jak srebro, różowy czy niebieski. Natomiast osoby o ciemniejszej karnacji, brązowych czy piwnych oczach, powinny postawić na ciepłe kolory – złoto, brąz czy pomarańcz. Dobrze dobrany kolor oprawek sprawi, że twarz będzie wyglądać świeżo i promiennie.

Styl i funkcjonalność

Ostatnim elementem doboru idealnych okularów przeciwsłonecznych w Lublinie jest połączenie stylu z funkcjonalnością. Okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość soczewek oraz filtr UV. Ponadto, warto wybrać okulary, które będą pasować do naszego stylu życia i codziennych aktywności. Jeśli uprawiasz sporty wodne, postaw na modele z polaryzacją, a jeśli dużo podróżujesz – wybierz okulary składane. Pamiętaj, że oprócz ochrony, okulary przeciwsłoneczne są także elementem mody i powinny podkreślać Twój indywidualny styl.