Artykuł sponsorowany

Jakie zabiegi chirurgiczne są najczęściej wykonywane przez stomatologów?

Jakie zabiegi chirurgiczne są najczęściej wykonywane przez stomatologów?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie zabiegi chirurgiczne są najczęściej wykonywane przez stomatologów? W dzisiejszych czasach stomatologia oferuje szeroką gamę usług, które pomagają pacjentom utrzymać zdrowy i piękny uśmiech. Poniżej przedstawiamy trzy najpopularniejsze zabiegi chirurgiczne w stomatologii, które mogą być wykonywane zarówno w prywatnych gabinetach, jak i w placówkach publicznych.

Przeczytaj również: Gabinet stomatologiczny - ceny usług w 2024

Jakie są najczęstsze przyczyny ekstrakcji zębów?

Ekstrakcja zębów to jedna z najbardziej powszechnych procedur stomatologicznych. Zabieg ten polega na usunięciu zęba z kości szczęki lub żuchwy. Najczęstszymi przyczynami ekstrakcji są próchnica, zaawansowane stany zapalne miazgi zęba oraz złamania koron zębów. Ponadto, usunięcie zębów może być konieczne w przypadku nadliczbowych lub zatrzymanych zębów oraz przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Warto dodać, że ekstrakcja może być wykonywana zarówno pod znieczuleniem miejscowym, jak i ogólnym.

Przeczytaj również: Dlaczego próchnicę trzeba leczyć możliwie jak najwcześniej?

Implantologia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się wszczepianiem implantów zębowych. Implanty to sztuczne korzenie zębów, które są osadzone w kości szczęki lub żuchwy, a następnie pokryte koronami protetycznymi. Dzięki temu pacjenci odzyskują pełną funkcjonalność zgryzu oraz estetyczny wygląd uśmiechu. W Polsce implantologia cieszy się coraz większą popularnością, a chirurg stomatolog w Warszawie może wykonać zabieg wszczepienia implantu nawet w ciągu jednego dnia. Ważne jest jednak, aby przed przystąpieniem do leczenia wybrać doświadczonego specjalistę i dokładnie omówić plan leczenia.

Przeczytaj również: Na czym polega ochrona bezpośrednia?

Jak przebiega zabieg chirurgicznego leczenia chorób przyzębia?

Chirurgiczne leczenie chorób przyzębia obejmuje różne procedury mające na celu usunięcie patologicznych zmian w obrębie dziąseł, kości i tkanek przyzębia. Najczęściej stosowanymi metodami są kiretaż otwarty, zamknięty oraz regeneracja tkanek przyzębia za pomocą błon kolagenowych czy preparatów z własnej krwi pacjenta. Zabiegi te mają na celu zatrzymanie rozwoju choroby przyzębia, zapobieganie utracie zębów oraz poprawę estetyki dziąseł. Warto podkreślić, że leczenie chirurgiczne chorób przyzębia jest zwykle wykonywane tylko wtedy, gdy konieczne są bardziej zaawansowane metody niż standardowe zabiegi higienizacyjne.