Artykuł sponsorowany

Materac piankowy - właściwości i zalety

Materac piankowy - właściwości i zalety

Materace piankowe cieszą się coraz większą popularnością na polskim rynku, a ich zalety doceniają zarówno eksperci, jak i zwykli użytkownicy. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu rodzajowi materacy i dowiedzieć się, jakie są jego właściwości oraz zalety. W poniższym artykule omówimy trzy aspekty związane z materacami piankowymi - rodzaje pianek stosowanych w materacach, właściwości termoelastyczne oraz zdrowotne korzyści płynące z ich użytkowania.

Rodzaje pianek stosowanych w materacach

Materace piankowe można podzielić na kilka rodzajów ze względu na użyty materiał. Najpopularniejsze są materace wykonane z pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się dużą elastycznością i sprężystością. Innym rodzajem są materace z pianki wysokoelastycznej HR (High Resilience), które cechują się jeszcze większą trwałością i odpornością na odkształcenia. Na rynku dostępne są także materace z pianką termoelastyczną, zwane również materacami memory, które reagują na ciepło ciała i dostosowują się do jego kształtu. Warto również wspomnieć o materacach z pianką lateksową, które charakteryzują się wysokim poziomem komfortu oraz właściwościami antyalergicznymi. Niezależnie jednak od konkretnego typu, materac piankowy często jest doskonałym wyborem.

Właściwości termoelastyczne materacy piankowych

Materace z pianką termoelastyczną, zwane również materacami memory, są obecnie jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów na rynku. Ich główną zaletą jest zdolność do zmiany kształtu pod wpływem ciepła ciała. Dzięki temu materac idealnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika, co pozwala na równomierne rozłożenie nacisku na całej powierzchni. W efekcie osoba śpiąca na takim materacu nie odczuwa punktowych nacisków na kręgosłup czy stawy, co przekłada się na wyższy komfort snu. 

Zdrowotne korzyści płynące z użytkowania materacy piankowych

Materace piankowe, ze względu na swoją konstrukcję i właściwości, mają pozytywny wpływ na zdrowie użytkowników. Przede wszystkim, dzięki swojej elastyczności i zdolności do dopasowywania się do kształtu ciała, zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, co przekłada się na lepszą postawę oraz redukcję bólów pleców. Ponadto materace piankowe są hipoalergiczne, co oznacza, że nie sprzyjają rozwojowi alergenów, takich jak roztocza czy pleśnie. Dzięki temu są doskonałym wyborem dla osób cierpiących na alergie.