Artykuł sponsorowany

Na czym polega usuwanie zmarszczek z zastosowaniem nici PDO?

Na czym polega usuwanie zmarszczek z zastosowaniem nici PDO?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak pozbyć się zmarszczek bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów? Odpowiedź na to pytanie brzmi - nici PDO. W ostatnich latach stały się one popularną metodą usuwania zmarszczek w Przemyślu i innych miastach Polski.

Przeczytaj również: Jakie efekt daje chirurgiczny lifting brwi?

Co to są nici PDO?

Nici PDO (polidioksanon) to rozpuszczalne nici chirurgiczne, które od lat stosowane są w medycynie. Ich głównym zadaniem jest podtrzymywanie tkanek podczas operacji chirurgicznych. W przypadku usuwania zmarszczek, nici te są wprowadzane pod skórę za pomocą specjalnej igły, co powoduje uniesienie i naprężenie skóry. Dzięki temu skóra staje się gładsza i młodsza. Nici PDO działają również stymulująco na produkcję kolagenu, co przyczynia się do poprawy elastyczności skóry.

Przeczytaj również: Ile trwa powiększanie ust?

Jak przebiega zabieg z użyciem nici PDO?

Zabieg z użyciem nici PDO jest małoinwazyjny i trwa zazwyczaj około 30 minut. Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe w celu zmniejszenia dyskomfortu pacjenta. Następnie, za pomocą cienkiej igły, wprowadza nici PDO pod skórę w odpowiednich miejscach. Po zakończeniu zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do swoich codziennych obowiązków. Efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach, a pełne rezultaty można zaobserwować po około 2 miesiącach.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg z użyciem nici PDO?

Usuwanie zmarszczek w Przemyślu z zastosowaniem nici PDO to zabieg polecany przede wszystkim osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki czy zmarszczki na czole. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry i chciałyby je zatrzymać. Nici PDO mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Ważne jest jednak, aby przed przystąpieniem do zabiegu skonsultować się z lekarzem, który oceni stan skóry i dobierze odpowiednią metodę.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem nici PDO?

Mimo że zabieg z użyciem nici PDO jest małoinwazyjny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich między innymi ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne czy aktywne infekcje skórne w miejscu planowanego zabiegu. Ponadto, zabieg nie jest polecany osobom z tendencją do tworzenia się keloidów oraz tym, którzy przyjmują leki przeciwzakrzepowe. Przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się z lekarzem, który oceni czy jesteśmy odpowiednim kandydatem na tego typu zabieg.