Artykuł sponsorowany

Narzędzia potrzebne do drobnego remontu

Narzędzia potrzebne do drobnego remontu

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu musiał zmierzyć się z drobnymi naprawami w domu. Warto więc zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, które ułatwią nam te prace. W tym artykule przedstawimy trzy zestawy narzędzi niezbędnych do drobnych remontów, które warto mieć w swoim gospodarstwie domowym.

Podstawowe narzędzia ręczne

Faktem jest, że narzędzia ręczne to podstawa każdego domowego warsztatu. Wśród nich znajdują się między innymi młotek, śrubokręty, klucze płasko–oczkowe, kombinerki oraz miarka. Młotek przyda się do wbijania gwoździ czy demontażu różnych elementów, a śrubokręty posłużą do montażu mebli czy naprawy sprzętu AGD. Klucze płasko–oczkowe są niezbędne do dokręcania i odkręcania nakrętek i śrub, natomiast kombinerki ułatwią chwytanie i cięcie drutów czy kabli. Miarka z kolei pozwoli na precyzyjne mierzenie odległości i wymiarów.

Elektronarzędzia dla amatora

Elektronarzędzia to kolejna grupa sprzętów, które warto mieć w swoim domowym warsztacie. Wśród nich warto wymienić wiertarkę, szlifierkę kątową, pilarkę tarczową oraz opalarkę. Wiertarka jest niezbędna do wykonywania otworów w ścianach czy drewnie, a szlifierka kątowa pozwoli na cięcie i szlifowanie różnych materiałów. Pilarka tarczowa ułatwi prace związane z cięciem drewna czy płyt meblowych, natomiast opalarka posłuży do usuwania farby czy kleju.

Akcesoria ułatwiające prace remontowe

Oprócz narzędzi warto zaopatrzyć się również w akcesoria, które ułatwią prace remontowe. Wśród nich znajdują się poziomica, taśma malarska, odkurzacz warsztatowy oraz drabina. Poziomica pozwoli na precyzyjne ustawienie półek czy obrazów na ścianie, a taśma malarska uchroni powierzchnie przed przypadkowym zabrudzeniem farbą. Odkurzacz warsztatowy jest niezbędny do utrzymania porządku podczas prac, gdyż pozwala na szybkie usunięcie pyłu i wiórów powstałych podczas wiercenia czy cięcia. Drabina z kolei umożliwi bezpieczne wykonanie prac na wysokości. Dobrze jest również pomyśleć o oświetleniu warsztatu, tak aby prace były wykonywane w odpowiednich warunkach. Warto również zaopatrzyć się w rękawice ochronne, okulary oraz maskę, które zwiększą nasze bezpieczeństwo podczas pracy.