Artykuł sponsorowany

3 powody, dla których warto odwiedzić Ustroń

3 powody, dla których warto odwiedzić Ustroń

Ustroń to urokliwe miasteczko położone w Beskidzie Śląskim, które przyciąga turystów nie tylko ze względu na swoje walory krajobrazowe, ale także bogatą ofertę atrakcji. Wśród nich znajdziemy zarówno propozycje dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i tych, którzy chcą zrelaksować się w komfortowych warunkach. Oto trzy powody, dla których warto odwiedzić Ustroń i przekonać się o jego urokach na własne oczy.

Cudowna przyroda i możliwości aktywnego spędzenia czasu

Ustroń to miejsce, gdzie można cieszyć się pięknem przyrody przez cały rok. Otoczone górami miasteczko oferuje liczne szlaki turystyczne, które prowadzą na takie szczyty jak Czantoria, Równica czy Kiczera. Wędrówki górskie pozwalają nie tylko podziwiać malownicze krajobrazy, ale także korzystać z dobrodziejstw leczniczego mikroklimatu. Zimą miasto przyciąga narciarzy i snowboardzistów, którzy mogą korzystać z dobrze przygotowanych stoków oraz wypożyczalni sprzętu sportowego. Ponadto w Ustroniu znajdują się trasy rowerowe i biegowe oraz miejsca do uprawiania nordic walkingu.

Bogata oferta uzdrowiskowa

Ustroń słynie z długiej tradycji uzdrowiskowej, która sięga XIX wieku. W mieście znajdują się liczne sanatoria i ośrodki rehabilitacyjne, które oferują szeroki wachlarz zabiegów leczniczych i relaksacyjnych. Wykorzystują one naturalne surowce lecznicze, takie jak woda mineralna, borowina czy solanki. W Ustroniu można skorzystać z kąpieli solankowych, inhalacji, masaży czy zabiegów fizykoterapeutycznych. Dzięki temu miasto przyciąga turystów pragnących zadbać o swoje zdrowie oraz poprawić kondycję fizyczną i psychiczną.

Atrakcje dla całej rodziny

Ustroń to miejsce, które z powodzeniem można odwiedzić z całą rodziną. Dzieci z pewnością będą zachwycone wizytą w Parku Zdrojowym, gdzie znajdują się place zabaw, fontanny oraz ścieżka zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń. Warto również wybrać się na przejażdżkę kolejką linową na Czantorię, skąd rozciąga się przepiękny widok na okolicę. Dla miłośników zwierząt atrakcją będzie Mini Zoo oraz Jaskinia Solno-Jodowa "Halny", gdzie można zobaczyć egzotyczne gatunki ryb oraz podziwiać unikatowe formacje solne. Jeśli zaś chodzi o pyszne obiady w Ustroniu, zdecydowanie warto odwiedzić lokale takie jak np. Zajazd na Kępie.