Artykuł sponsorowany

Jaką osłonę okienną wybrać do łazienki na parterze?

Jaką osłonę okienną wybrać do łazienki na parterze?

Wybór odpowiedniej osłony okiennej do łazienki na parterze to nie lada wyzwanie. Z jednej strony chcemy zapewnić sobie prywatność, z drugiej - nie zasłonić całkowicie okna, aby korzystać z naturalnego światła. W poniższym artykule przedstawiamy trzy rodzaje osłon okiennych, które sprawdzą się w łazience na parterze, uwzględniając zarówno funkcjonalność, jak i estetykę.

Przeczytaj również: Jaka osłona okienna sprawdzi się w łazience?

Rolety materiałowe - praktyczne i stylowe rozwiązanie

Rolety materiałowe to doskonały sposób na osłonę okien w łazience na parterze. Są one dostępne w różnych wzorach, kolorach i grubościach, dzięki czemu można je dopasować do wystroju wnętrza. Rolety materiałowe można montować na ramie okna lub na ścianie, co pozwala na regulację wysokości zasłonięcia. Dzięki temu możemy zdecydować, jak dużo światła chcemy wpuszczać do pomieszczenia oraz jaką część okna chcemy zasłonić. Ponadto rolety materiałowe są łatwe w utrzymaniu czystości - wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.

Przeczytaj również: Jakie zalety mają żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane - eleganckie i naturalne

Żaluzje drewniane to kolejne rozwiązanie godne uwagi. Są one wykonane z naturalnego drewna, co dodaje wnętrzu elegancji i ciepła. Żaluzje drewniane z Nowego Targu mogą być regulowane pod kątem nachylenia lameli, co pozwala na kontrolowanie ilości wpadającego światła oraz poziomu prywatności. Ponadto są one odporne na wilgoć, dzięki specjalnym powłokom ochronnym. Warto jednak pamiętać, że żaluzje drewniane mogą być nieco droższe od innych rodzajów osłon okiennych.

Folia okienna - dyskretne zabezpieczenie prywatności

Folia okienna to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zachować prywatność, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z naturalnego światła słonecznego. Folia może być naklejana na szybę w całości lub tylko na jej część, co pozwala na dowolne kształtowanie poziomu zasłonięcia. Istnieją różne rodzaje folii okiennych, takie jak matowe, lustrzane czy dekoracyjne. Niektóre z nich mają dodatkowe właściwości, takie jak ochrona przed promieniowaniem UV czy izolacja termiczna. Folia okienna jest również łatwa w montażu i demontażu, co pozwala na jej wymianę w razie potrzeby.