Artykuł sponsorowany

Bramy wjazdowe dostępne na rynku - rodzaje

Bramy wjazdowe dostępne na rynku - rodzaje

Bramy wjazdowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również element dekoracyjny, który nadaje charakter naszej posesji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, które różnią się pod względem konstrukcji, materiałów i funkcjonalności. W tym artykule przedstawimy trzy popularne rodzaje bram wjazdowych dostępnych na polskim rynku.

Przeczytaj również: Jakie rodzaje bram garażowych są najpopularniejsze?

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne to jedne z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych na polskich posesjach. Charakteryzują się prostą konstrukcją i łatwością obsługi. Składają się z jednego lub dwóch skrzydeł, które przesuwają się na specjalnych prowadnicach zamontowanych na słupkach bramy. Dzięki temu rozwiązaniu brama nie zajmuje dodatkowej przestrzeni na podjeździe, co jest szczególnie ważne w przypadku małych posesji. Bramy przesuwne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium czy drewno, a także mogą być wyposażone w napęd elektryczny, co znacznie ułatwia ich użytkowanie.

Bramy dwuskrzydłowe

Bramy dwuskrzydłowe to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno na dużych, jak i mniejszych posesjach. Składają się z dwóch skrzydeł, które otwierają się na zewnątrz lub do wewnątrz, w zależności od preferencji właściciela. Bramy dwuskrzydłowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, drewno czy nawet PCV. Ich konstrukcja pozwala na łatwe zamontowanie napędu elektrycznego, co ułatwia ich obsługę. Warto jednak pamiętać, że bramy dwuskrzydłowe wymagają większej przestrzeni do otwarcia niż bramy przesuwne. Jeśli chodzi o wysokiej jakości bramy, Ostrołęka i okolice to rejon, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak RolMetBud.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej można spotkać na polskich posesjach. Ich konstrukcja składa się z kilku poziomych paneli, które podczas otwierania przesuwają się w górę i układają równolegle do sufitu garażu. Dzięki temu rozwiązaniu brama segmentowa nie zajmuje dodatkowej przestrzeni na podjeździe ani wewnątrz garażu. Bramy segmentowe są wykonane z materiałów takich jak stal czy aluminium, a także mogą być wyposażone w napęd elektryczny. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu odpowiednich uszczelek i termoizolacji, bramy segmentowe zapewniają wysoką szczelność i izolacyjność termiczną.