Artykuł sponsorowany

Chirurgia stomatologiczna - zakres usług

Chirurgia stomatologiczna - zakres usług

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń jamy ustnej, zębów, dziąseł oraz innych tkanek twarzy i szyi. W Polsce chirurdzy stomatologiczni wykonują wiele różnorodnych zabiegów, które mają na celu przywrócenie zdrowia i estetyki pacjentom. W tym artykule omówimy zakres usług oferowanych przez chirurgów stomatologicznych w Polsce oraz najważniejsze aspekty związane z tymi zabiegami.

Ekstrakcja zębów i leczenie zębów mądrości

Jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych przez chirurgów stomatologicznych jest ekstrakcja zębów, czyli usunięcie zęba z jamy ustnej. Ekstrakcja może być konieczna w przypadku zaawansowanego próchnicy, złamań koron lub korzeni zębów, a także w sytuacjach, gdy ząb nie może zostać uratowany za pomocą leczenia zachowawczego. Szczególnym przypadkiem ekstrakcji jest usunięcie zębów mądrości, które często nie mają wystarczającej przestrzeni do wyrośnięcia i mogą powodować ból, infekcje oraz problemy ortodontyczne. Jeśli chodzi o te i inne usługi, jakie oferuje chirurgia stomatologiczna, Koszalin to miasto, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak Vadamko.

Implanty zębowe i odbudowa kości

Innym ważnym aspektem chirurgii stomatologicznej jest implantologia, czyli wszczepianie implantów zębowych - sztucznych korzeni zębów, które zastępują brakujące zęby. Implanty wykonane są z biokompatybilnego materiału, najczęściej tytanu, który łączy się z kością szczęki, tworząc trwałe i stabilne oparcie dla koron protetycznych. W Polsce chirurdzy stomatologiczni posiadają szerokie doświadczenie w zakresie implantologii, a zabiegi te są wykonywane przy użyciu nowoczesnych technologii oraz materiałów. W niektórych przypadkach konieczna może być również odbudowa kości, która polega na uzupełnieniu ubytków kostnych za pomocą materiałów syntetycznych lub autogennych.

Zabiegi rekonstrukcyjne i plastyczne

Chirurdzy stomatologiczni w Polsce wykonują również zabiegi rekonstrukcyjne i plastyczne, mające na celu poprawę funkcji i estetyki jamy ustnej oraz twarzy. Przykładami takich zabiegów są m.in. rekonstrukcja stawu skroniowo żuchwowego, leczenie rozszczepów wargi i podniebienia, a także zabiegi korekcyjne nosa czy brody. Wiele z tych zabiegów może być wykonywanych w ramach leczenia ortodontycznego, które ma na celu poprawienie zgryzu i estetyki uśmiechu.