Artykuł sponsorowany

Co oprócz okularów można kupić u optyka?

Co oprócz okularów można kupić u optyka?

Optyk to nie tylko miejsce, gdzie możemy kupić okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne. To także miejsce, gdzie znajdziemy wiele innych produktów związanych z ochroną i pielęgnacją naszego wzroku. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu, co jeszcze może zaoferować nam optyk.

Przeczytaj również: Jak dobiera się okulary przeciwsłoneczne? Na co zwrócić uwagę?

Akcesoria do pielęgnacji okularów

Wizyta u optyka to doskonała okazja, aby zaopatrzyć się w akcesoria niezbędne do utrzymania naszych okularów w czystości i dobrym stanie. Obejmuje to między innymi specjalistyczne płyny do czyszczenia soczewek, które usuwają tłuste plamy i zapobiegają parowaniu, czy ściereczki z mikrofibry, które są delikatne dla powierzchni szkieł. Ponadto warto zaopatrzyć się w etui na okulary, które ochroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz ułatwi przechowywanie. Optyk może również zaproponować nam zakup łańcuszków i pasków do zawieszania okularów na szyi, co pozwala uniknąć ich zgubienia.

Przeczytaj również: Kiedy warto się zgłosić do optyka?

Soczewki kontaktowe i środki do ich pielęgnacji

Oprócz okularów korekcyjnych, optyk oferuje również szeroki wybór soczewek kontaktowych – zarówno jednodniowych, jak i wielokrotnego użytku. Warto skonsultować się z optykiem, który dobierze odpowiedni rodzaj soczewek do naszych potrzeb, a także pomoże w nauce prawidłowego zakładania i zdejmowania soczewek. Ponadto, w salonie optycznym znajdziemy wszystkie niezbędne środki do pielęgnacji soczewek kontaktowych, takie jak płyny do czyszczenia, dezynfekcji i przechowywania soczewek, a także pojemniczki na soczewki czy nawilżające krople do oczu.

Przeczytaj również: Na co zwrócic uwagę przy wyborze oprawek korekcyjnych?

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem

Wizyta u optyka to także świetna okazja do zainteresowania się ochroną naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. W salonie optycznym znajdziemy szeroką gamę okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, które chronią nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ponadto, warto zwrócić uwagę na okulary polaryzacyjne, które redukują olśnienia i zwiększają komfort widzenia w trudnych warunkach oświetleniowych. Optyk w Lęborku może również zaproponować nam specjalistyczne okulary dla osób uprawiających sporty wodne czy górskie, które zapewniają dodatkową ochronę przed silnym wiatrem, pyłem czy odpryskami lodu.