Artykuł sponsorowany

Gabinet stomatologiczny - ceny usług w 2024

Gabinet stomatologiczny - ceny usług w 2024

Koszty usług stomatologicznych w Polsce w 2024 roku mogą zaskoczyć niejedną osobę. Z roku na rok ceny w gabinetach dentystycznych rosną, a pacjenci muszą się liczyć z wyższymi wydatkami na utrzymanie zdrowia jamy ustnej. W tym artykule przyjrzymy się prognozowanym cenom za poszczególne zabiegi stomatologiczne w 2024 roku oraz porównamy je z obecnymi stawkami.

Przeczytaj również: Jakie zabiegi chirurgiczne są najczęściej wykonywane przez stomatologów?

Zabiegi profilaktyczne – podstawa zdrowego uśmiechu

Profilaktyka to klucz do zdrowych zębów i dziąseł. Regularne wizyty u stomatologa oraz zabiegi takie jak skaling, piaskowanie czy fluoryzacja pomagają uniknąć poważniejszych problemów z uzębieniem. W 2024 roku ceny tych usług mają wzrosnąć średnio o 10% w porównaniu z obecnymi stawkami. Dla przykładu, za skaling i piaskowanie będzie trzeba zapłacić około 150 złotych, podczas gdy obecnie kosztuje to około 130 złotych. Fluoryzacja natomiast będzie kosztować około 50 złotych, czyli o 10 złotych więcej niż obecnie.

Przeczytaj również: Dlaczego próchnicę trzeba leczyć możliwie jak najwcześniej?

Leczenie próchnicy – niezbędne dla zachowania zdrowia zębów

Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów stomatologicznych, z którym borykają się Polacy. Leczenie próchnicy obejmuje różne zabiegi, takie jak plombowanie, endodoncja czy leczenie kanałowe. W 2024 roku ceny tych usług mają wzrosnąć średnio o 15% w porównaniu z obecnymi stawkami. Plombowanie zęba będzie kosztować około 120 złotych, czyli o 20 złotych więcej niż obecnie. Leczenie kanałowe zaś będzie kosztować około 400 złotych, co oznacza wzrost o około 50 złotych. Jeśli chodzi o usługi, jakie oferuje renomowany gabinet stomatologiczny, Bieruń i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Opdent.

Implanty i protetyka – droższe rozwiązania dla utraconych zębów

W przypadku utraty zębów pacjenci często decydują się na implanty lub protetykę. Implanty są trwałym i estetycznym rozwiązaniem, jednak ich cena może być dość wysoka. W 2024 roku koszt wszczepienia jednego implantu ma wzrosnąć średnio o 20% w porównaniu z obecnymi stawkami, osiągając wartość około 3000 złotych. Protetyka również będzie droższa – za pełne uzupełnienie protetyczne pacjenci będą musieli zapłacić nawet do 5000 złotych, co oznacza wzrost o około 1000 złotych w porównaniu z obecnymi cenami.

Podsumowując, prognozy na 2024 rok wskazują na wzrost cen usług stomatologicznych w Polsce. Pacjenci muszą się przygotować na wyższe wydatki związane z utrzymaniem zdrowia jamy ustnej. Warto jednak pamiętać, że regularne wizyty u stomatologa oraz dbanie o higienę jamy ustnej mogą pomóc uniknąć poważniejszych problemów oraz kosztownych zabiegów.