Artykuł sponsorowany

Ile kosztują drzwi z montażem?

Ile kosztują drzwi z montażem?

Wybór odpowiednich drzwi do mieszkania czy domu to ważna decyzja, która wpływa na komfort, bezpieczeństwo oraz estetykę wnętrza. Oprócz samej ceny drzwi warto wziąć pod uwagę również koszty związane z ich montażem. W tym artykule przedstawiamy porównanie cen drzwi wraz z montażem oraz kilka praktycznych porad, które pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Przeczytaj również: Jak wybrać odpowiednie drzwi zewnętrzne?

Ceny drzwi wewnętrznych z montażem

Drzwi wewnętrzne pełnią funkcje estetyczne oraz akustyczne, a ich cena zależy od materiału, z którego są wykonane, oraz od wzoru i wykończenia. Najtańsze drzwi wewnętrzne wykonane są z płyty MDF lub drewna sosnowego i można je nabyć już za około 200 zł. Drzwi z lepszym wykończeniem, np. fornirem czy laminatem, kosztują od 300 do 800 zł. Jeśli zależy nam na wyjątkowej estetyce i trwałości, warto rozważyć zakup drzwi drewnianych, których cena może sięgać nawet 2000 zł. Montaż drzwi wewnętrznych to koszt rzędu 150 - 300 zł, w zależności od stopnia skomplikowania prac i regionu Polski. Jeśli chodzi o wysokiej jakości drzwi z montażem, Wrocław to miasto, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak ANIMO.

Ceny drzwi zewnętrznych z montażem

Drzwi zewnętrzne mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo oraz izolację termiczną i akustyczną. W związku z tym ich cena jest wyższa niż drzwi wewnętrznych. Drzwi zewnętrzne wykonane są najczęściej z drewna, stali lub aluminium. Najtańsze drzwi zewnętrzne można znaleźć już za około 1000 zł, jednak warto pamiętać, że ich jakość może nie być najlepsza. Drzwi o lepszych parametrach technicznych kosztują od 2000 do 5000 zł, a te najbardziej zaawansowane technologicznie – nawet powyżej 10 000 zł. Montaż drzwi zewnętrznych to koszt rzędu 300 - 600 zł, również zależny od regionu i stopnia skomplikowania prac.

Jak wybrać odpowiednie drzwi i firmę montującą

Wybierając drzwi do swojego mieszkania czy domu, warto kierować się nie tylko ceną, ale także jakością wykonania oraz parametrami technicznymi. Warto sprawdzić opinie na temat producenta oraz skorzystać z porad ekspertów. Przy wyborze firmy montującej warto zwrócić uwagę na doświadczenie ekipy oraz gwarancję na wykonane prace. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firmy, która oferuje zarówno sprzedaż drzwi, jak i ich montaż – wówczas mamy pewność, że prace zostaną wykonane profesjonalnie i zgodnie z wytycznymi producenta.