Artykuł sponsorowany

Ile trwa powiększanie ust?

Ile trwa powiększanie ust?

Powiększanie ust to coraz bardziej popularny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na uzyskanie pełniejszych i bardziej zmysłowych ust. Wiele osób zastanawia się jednak, ile czasu trwa taki zabieg i jak długo można cieszyć się jego efektami. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, analizując różne metody powiększania ust oraz ich trwałość.

Przeczytaj również: Jakie efekt daje chirurgiczny lifting brwi?

Metoda wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego

Jedną z najpopularniejszych metod powiększania ust jest wykorzystanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu preparatu bezpośrednio do ust, co prowadzi do ich natychmiastowego powiększenia. Samo wstrzyknięcie trwa zwykle około 30 minut, a efekty są widoczne od razu. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, dlatego ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest minimalne. Jeśli chodzi o sprawne powiększanie ust, Białystok i okolice to rejon działania klinik takich jak Renew.

Przeczytaj również: Na czym polega usuwanie zmarszczek z zastosowaniem nici PDO?

Czas utrzymania efektów po zabiegu

Efekty zabiegu powiększania ust za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego utrzymują się średnio od 6 do 12 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że czas ten może różnić się w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta oraz użytego preparatu. Po tym okresie wypełniacz ulega naturalnemu rozkładowi, a usta stopniowo wracają do swojego pierwotnego kształtu. W celu utrzymania efektów zabiegu można go powtarzać co jakiś czas.

Inne metody powiększania ust

Oprócz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego istnieją także inne metody powiększania ust. Jedną z nich jest lipofilling, czyli przeszczep tłuszczu z innej części ciała do ust. Zabieg ten jest bardziej inwazyjny niż stosowanie wypełniaczy, ale efekty mogą być bardziej trwałe – nawet do kilku lat. Inna opcja to implanty ust, które dają stały efekt powiększenia. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju zabiegi wiążą się z większym ryzykiem powikłań i dłuższym czasem rekonwalescencji.

Podsumowując, czas trwania zabiegu powiększania ust oraz utrzymania jego efektów zależy od wybranej metody. W przypadku wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego zabieg trwa około 30 minut, a efekty utrzymują się średnio od 6 do 12 miesięcy. Inne metody, takie jak lipofilling czy implanty ust, mogą dawać bardziej trwałe rezultaty, ale wiążą się z większym ryzykiem powikłań.