Artykuł sponsorowany

Jak dobiera się okulary przeciwsłoneczne? Na co zwrócić uwagę?

Jak dobiera się okulary przeciwsłoneczne? Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych może być trudny, zwłaszcza gdy na rynku dostępnych jest tak wiele modeli i marek. Aby ułatwić Ci to zadanie, przedstawiamy kluczowe kryteria, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu okularów przeciwsłonecznych. Pamiętaj, że oprócz estetyki, ważne są również parametry techniczne, które zapewnią ochronę Twoim oczom.

Przeczytaj również: Co oprócz okularów można kupić u optyka?

Ochrona przed promieniowaniem UV

Jednym z najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych, jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Wysoka jakość soczewek gwarantuje skuteczną blokadę promieniowania UVA i UVB. Zwróć uwagę na oznaczenie UV400 – oznacza to, że soczewki blokują 100% promieniowania do długości fali 400 nm. Tylko takie okulary przeciwsłoneczne zapewnią Ci właściwą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jeśli chodzi o wysokiej klasy okulary przeciwsłoneczne, Piła i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Optyk Weber.

Dobór kształtu oprawek do kształtu twarzy

Aby dobrze wyglądać w okularach przeciwsłonecznych, warto dobrać je do kształtu swojej twarzy. Osoby o okrągłej twarzy powinny wybierać okulary o prostokątnych lub kwadratowych oprawkach, które optycznie wysmuklą i wydłużą twarz. Natomiast osoby o kwadratowej twarzy będą dobrze wyglądać w okularach o zaokrąglonych kształtach, które złagodzą rysy twarzy. W przypadku trójkątnej twarzy warto postawić na okulary o szerokich oprawkach, które zrównoważą proporcje. Osoby o owalnej twarzy mogą pozwolić sobie na większą dowolność w wyborze kształtu okularów.

Materiał oprawek i soczewek

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych, jest materiał, z którego wykonane są oprawki i soczewki. Popularne są zarówno oprawki plastikowe, jak i metalowe – te pierwsze są lżejsze i bardziej komfortowe, te drugie natomiast bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia. Jeśli chodzi o soczewki, warto zwrócić uwagę na materiał polaryzacyjny, który eliminuje odblaski i poprawia jakość widzenia. Soczewki wykonane z poliwęglanu są lekkie, odporne na zarysowania i uderzenia, a także zapewniają wysoką jakość optyczną.