Artykuł sponsorowany

Jak pofarbować włosy? Najmodniejsze kolory w 2024 roku

Jak pofarbować włosy? Najmodniejsze kolory w 2024 roku

W 2024 roku świat mody zaskakuje nas nie tylko nowymi trendami w ubiorze, ale również w kolorystyce włosów. Wiele osób zastanawia się, jakie kolory będą modne w tym roku i jak pofarbować włosy, aby wyglądać stylowo i na czasie. W tym artykule przedstawimy trzy najpopularniejsze trendy kolorystyczne na 2024 rok oraz podpowiemy, jak osiągnąć te efekty we własnych włosach.

Jakie są modne kolory włosów?

Jednym z najmodniejszych trendów w 2024 roku są odcienie pastelowe. Delikatne, romantyczne kolory takie jak różowy kwarc, miętowy czy lawendowy będą dominować na ulicach i wybiegach mody. Aby uzyskać taki efekt na własnych włosach, warto udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie fryzjer dobierze odpowiednią farbę i technikę. Jeśli jednak wolimy pofarbować włosy samodzielnie, warto wybrać farby bez amoniaku oraz zastosować specjalne odżywki do utrzymania jasnych kolorów.

Kolejnym trendem farbowania w Zielonej Górze na 2024 rok są kolory inspirowane naturą. Wśród nich znajdziemy głównie odcienie brązu, miodu czy czerwieni. Te naturalne barwy idealnie wpisują się w eko-trendy, które zyskują na popularności w ostatnich latach. Aby osiągnąć taki efekt, warto zdecydować się na farby roślinne lub hennę, które są mniej szkodliwe dla włosów i środowiska. Warto też pamiętać o regularnym nawilżaniu i odżywianiu włosów, aby utrzymać ładny, naturalny kolor.

Trzecim najmodniejszym trendem w 2024 roku jest efekt "lived-in", czyli naturalne przejście kolorów od ciemniejszych u nasady do jaśniejszych na końcach włosów. Ten efekt można osiągnąć poprzez technikę balayage, która polega na ręcznym rozjaśnianiu poszczególnych pasm włosów. Efekt "lived-in" daje naturalny, nieco nonszalancki wygląd, który świetnie sprawdzi się zarówno w codziennym życiu, jak i na specjalnych okazjach. Warto jednak pamiętać, że taka koloryzacja wymaga regularnego odżywiania i pielęgnacji włosów, aby utrzymać piękny efekt przez dłuższy czas.

Podsumowując, w 2024 roku modne będą zarówno delikatne odcienie pastelowe, jak i naturalne kolory inspirowane naturą oraz efekt "lived-in". Wybierając odpowiednią farbę i technikę koloryzacji, warto również zadbać o pielęgnację włosów, aby utrzymać piękny kolor i zdrowy wygląd.