Artykuł sponsorowany

Jak skutecznie usuwać żylaki?

Jak skutecznie usuwać żylaki?

Żylaki to powszechny problem, z którym zmaga się wiele osób, niezależnie od wieku czy płci. Powodują one nie tylko dyskomfort estetyczny, ale także ból i uczucie ciężkości nóg. Dlatego coraz więcej osób poszukuje skutecznych metod ich leczenia. Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych sposobów usuwania żylaków jest terapia laserowa. W artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat tego zabiegu oraz jego zalety.

Przeczytaj również: Na czym polega leczenie prostaty?

Laserowe usuwanie żylaków - jak to działa?

Laserowe usuwanie żylaków to metoda polegająca na wprowadzeniu do naczynia włókna światłowodowego, które emituje promieniowanie laserowe. Energia ta powoduje zamknięcie chorego naczynia, a następnie jego stopniowe wchłonięcie przez organizm. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą ultrasonografii, co pozwala na precyzyjne umiejscowienie włókna i zapewnia wysoką skuteczność terapii. Laserowe usuwanie żylaków może być stosowane zarówno w przypadku małych naczyń, jak i większych żylaków.

Zalety terapii laserowej

Terapia laserowa oferuje wiele korzyści w porównaniu z innymi metodami leczenia żylaków. Przede wszystkim jest to metoda małoinwazyjna, co oznacza, że nie wymaga cięcia skóry ani szycia ran. Dzięki temu pacjent unika blizn oraz długotrwałego gojenia się rany. Ponadto zabieg jest praktycznie bezbolesny, co sprawia, że nie ma konieczności stosowania znieczulenia ogólnego. Laserowe usuwanie żylaków w Radomiu charakteryzuje się także krótkim czasem rekonwalescencji - już po kilku dniach pacjent może wrócić do normalnej aktywności.

Przeciwwskazania i ewentualne powikłania

Mimo wielu zalet, terapia laserowa nie jest pozbawiona przeciwwskazań. Nie zaleca się jej osobom cierpiącym na choroby skóry w miejscu planowanego zabiegu, takie jak egzema czy łuszczyca. Ponadto laserowe usuwanie żylaków może być niewskazane u osób z ciężkimi schorzeniami serca, niewydolnością nerek czy cukrzycą. Warto również pamiętać, że jak każda metoda leczenia, także ta może wiązać się z pewnym ryzykiem powikłań, takich jak zakrzepica żylna czy oparzenia skóry. Dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z lekarzem specjalistą.