Artykuł sponsorowany

Jak wygląda egzamin pearson?

Jak wygląda egzamin pearson?

Egzamin Pearson Test of English (PTE) to międzynarodowy certyfikat języka angielskiego, który zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Szkoła Języków Europejskich Universus w Gdańsku oferuje kursy przygotowujące do tego egzaminu, dzięki którym zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności. W tym artykule dowiesz się, jak wygląda egzamin Pearson, jakie są jego zalety oraz jakie możliwości daje uczestnikom kursów w Universus.

Czym jest egzamin Pearson i dlaczego warto się na niego przygotować

Egzamin Pearson Test of English (PTE) to nowoczesny test języka angielskiego, który ocenia umiejętności czytania, pisania, mówienia i słuchania. Jest uznawany przez wiele uczelni, instytucji i firm na całym świecie, co sprawia, że jego zdanie otwiera przed kandydatami wiele drzwi. Egzamin jest dostępny w dwóch wersjach – PTE Academic dla osób chcących studiować lub pracować za granicą oraz PTE General dla tych, którzy chcą potwierdzić swoje umiejętności językowe na różnych poziomach.

Zalety egzaminu Pearson

Egzamin Pearson w Gdańsku ma kilka zalet, które wyróżniają go na tle innych certyfikatów językowych. Po pierwsze, wyniki są dostępne już po 5 dniach od zdania egzaminu, co pozwala na szybkie uzyskanie certyfikatu. Po drugie, test jest oparty na komputerze, co eliminuje problem nieczytelnego pisma i pozwala na bardziej precyzyjne ocenianie. Po trzecie, egzamin skupia się na praktycznym wykorzystaniu języka angielskiego w realnych sytuacjach, co sprawia, że jest bardziej użyteczny niż niektóre inne testy.

Kursy przygotowujące do egzaminu Pearson w Universus

Szkoła Języków Europejskich Universus w Gdańsku oferuje kursy przygotowujące do egzaminu Pearson, które pomogą Ci osiągnąć sukces. Kursy są prowadzone przez doświadczonych lektorów, którzy mają praktykę w przygotowywaniu uczniów do tego egzaminu. Zajęcia są dostosowane do potrzeb uczestników, co pozwala na skoncentrowanie się na indywidualnych trudnościach i osiągnięcie najlepszych wyników. Ponadto, uczestnicy kursów mają możliwość korzystania z bogatej bazy materiałów dydaktycznych oraz wsparcia lektora w trakcie całego procesu przygotowań.