Artykuł sponsorowany

Jakie rodzaje bram garażowych są najpopularniejsze?

Jakie rodzaje bram garażowych są najpopularniejsze?

Brama garażowa to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również istotny element estetyki budynku. Wybór odpowiedniego modelu jest kluczowy dla komfortu użytkowania oraz bezpieczeństwa. W Polsce najpopularniejsze są trzy rodzaje bram garażowych, tzn. segmentowe, rolowane oraz uchylne.

Przeczytaj również: Jak często serwisować bramy garażowe?

Najpopularniejsze bramy garażowe i ich charakterystyka

Bramy segmentowe cieszą się dużym uznaniem wśród polskich użytkowników ze względu na ich funkcjonalność i nowoczesny wygląd. Składają się z kilku poziomych paneli, które podczas otwierania przesuwają się wzdłuż prowadnic umieszczonych pod sufitem garażu. Dzięki temu rozwiązaniu, brama zajmuje niewiele miejsca, a jej konstrukcja pozwala na łatwe dostosowanie do różnych wymiarów otworów garażowych. Ponadto, bramy segmentowe są wyposażone w uszczelki, które zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Warto dodać, że bramy tego typu można wyposażyć w napędy elektryczne, co znacznie zwiększa komfort użytkowania.

Przeczytaj również: Bramy wjazdowe dostępne na rynku - rodzaje

Bramy rolowane to kolejny popularny typ bram garażowych w Polsce. Ich konstrukcja opiera się na pionowym zwijaniu lameli, które podczas otwierania układają się w specjalnej skrzynce umieszczonej nad otworem garażowym. Dzięki temu rozwiązaniu, rolowane bramy garażowe w Przeworsku i innych miastach zajmują bardzo mało miejsca, co jest szczególnie istotne w przypadku mniejszych garaży lub gdy chcemy zaoszczędzić przestrzeń na suficie. Bramy te charakteryzują się również szybkim działaniem oraz możliwością zastosowania napędu elektrycznego. Dodatkowo, bramy rolowane są trudne do sforsowania, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa.

Ostatnim z najpopularniejszych rodzajów bram garażowych są bramy uchylne, które cieszą się dużym uznaniem ze względu na swoją prostotę i sprawdzoną konstrukcję. Bramy te otwierają się poprzez unoszenie ich do góry, a następnie przesuwanie wzdłuż prowadnic umieszczonych pod sufitem garażu. W przeciwieństwie do bram segmentowych i rolowanych, bramy uchylne nie są tak wygodne w użytkowaniu i zajmują więcej miejsca, jednak ich zaletą jest niższa cena oraz łatwość montażu i konserwacji. Warto dodać, że bramy uchylne również można wyposażyć w napędy elektryczne, co zwiększa komfort użytkowania.